Tak niewiele, a tak dużo

Kończy się kolejny okres rozliczenia podatników z fiskusem, jeszcze tylko do końca miesiąca możecie przekazać 1% podatku. Chciałabym dziś pokazać Wam jak ogromną siłę ma Wasz 1% . Wielu z Was myśli, że 1% to tak niewiele, że chyba nie ma sensu zawracać sobie tym głowy. Spotkałam się też z opinią, że 1% podatku to pieniądze które podatnicy sami muszą oddać z własnej kieszeni, więc tego nie robią. Lub że fundacje kradną. Owszem ostatnio było kilka przypadków sytuacji, że tak właśnie było, ale można sprawdzić jak działa fundacja. Przede wszystkim każda fundacja i stowarzyszenie ma obowiązek publikowania co roku sprawozdań finansowych. Jeśli tego nie robią darujcie sobie taką instytucję. Tutaj możecie przeczytać jak sprawdzić fundację, a tu nasza fundacja, która wywiązuje się ze swoich obowiązków. Nie pojęte dla mnie jest to, że ?fundacje?, które nie publikują sprawozdań mogą bezkarnie działać dalej, że odpowiednie ministerstwa nie kontrolują takich działań.
Co do tego jak fundacje pomagają swoim podopiecznym, to mogę napisać o naszej fundacji czyli o Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą. Od początku naszej historii zbieramy środki tylko na konto fundacji z tego względu, że nie chcemy zostać posądzeni o wydawanie Waszych pieniędzy na inne cele niż środki potrzebne Gabrysi. Fundacja nam na to nie pozwoli. Rozlicza nas z wydatków i nie zapłaci np.za buty w rozmiarze 39 czy krem na zmarszczki. Nasza fundacja nie pobiera żadnych opłat ani prowizji-wszystkie środki są do wykorzystania na potrzeby Gabrysi. A jeśli chodzi o niewiedzę jak oddać 1% podatku to napiszę tylko tyle, że wystarczy w odpowiedniej rubryce w rozliczeniu rocznym wpisać kwotę 1% podatku, nr KRS i cel szczegółowy i to wszystko. Nikt za nic osobiście nie zapłaci, fiskus nie potrąci pieniędzy ze zwrotu, a Wasz 1% podatku trafi do potrzebujących a nie kasy państwa.
Jeśli uważacie, że tym razem Wasz 1% podatku powinien trafić do kogoś innego to zróbcie to, byle nie został on w kasie państwa, które nie bardzo dba o potrzebujących. Oczywiście polecamy się Waszej pamięci.
Teraz kilka zdjęć rzeczy, które otrzymaliśmy od różnych fundacji, stowarzyszeń, ludzi, lub kupiliśmy za pieniądze z 1% podatku. Pewnie większość z Was nie ma pojęcia co to za sprzęty. Mamy tu: respirator, ssaki, pompa do żywienia, wózek, mata do hydromasażu, nawilżacz, inhalator, pulsoksymetry, łóżko rehabilitacyjne, pełnowartościowa dieta przemysłowa w płynie, switch, myszka i program do komunikacji. Na całą resztę nie starczy miejsca w galerii:) Są to wszystkie rzeczy potrzebne do codziennej higieny i życia takie jak np. ambu, cewniki, gaziki, octenisept, rurki tracheo, materac, piłki, wałki, sól fizjologiczna, leki itd. Zajmują nam dwie ogromne komody, szafę, kartony na szafach, pół piwnicy, poupychane są gdzie się da. Za te pieniądze Gabrysia ma rehabilitację i logopedę.

Instytucje, które nam pomagają:
Hospicjum Dom Sue Ryder
Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą
Fundacja Mam Serce
Stowarzyszenie SION Bartoszyce
Centrum Rozwoju i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej PAX
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
SMAk Życia
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Na większość z tych instytucji możecie oddać 1% podatku. A tu kilkoro dzieci z naszej okolicy, które również potrzebują pomocy i zbierają 1% podatku:
Wiktoria
– Julek
Wiktorek
Boguś
Dominika
Hubert

Klaudia
I oczywiście Gabrysia.
Pamiętajcie każdy może pomóc.

Za każdą pomoc bardzo dziękujemy.

This entry was posted in nasi pomagacze, sprzęt. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *