Kawał babeczki

Weekendzie dlaczego tak szybko mijasz? Tak dużo możemy zrobić gdy Tata jest z nami.
W minionym tygodniu weekend przedłużył się o jeden dzień ze względu na wyjazd do Olsztyna w piątek. Co 2-3 miesiące odwiedzamy gastroenterologa (lekarz od żywienia) aby ocenić sytuację, zważyć, zmierzyć Lelka. Długo zajęło nam „dogadanie się” z lekarzem, ale najważniejsze, że w końcu doszliśmy do porozumienia. Kwestią sporną był dobór odżywek, niepokoje Gabrysi i ulewanie oraz operacja żołądka. Dużo prawda. Na szczęście nasz upór, drążenie tematu i wiedza lekarza dały taki efekt, że dziś Gabrysia waży 13,8 kg, wzrost 99cm, nie ulewa, nie denerwuje się, śpi w nocy (prawie zawsze) książkowo i nie bierze leków! Same pozytywy a do tego kawał babeczki się z niej zrobił. A o operacji zapomnieliśmy (na zdjęciach ostatnie badanie, które wykluczyło refluks) i mam nadzieję, że nigdy więcej nie będziemy do tego wracać. Chociaż wiemy, że bywa różnie i czasami jest taka konieczność, ale mamy nadzieję, że ten problem do nas nie wróci.
W 2012 roku zalecano nam natychmiastową operację żołądka. Wówczas postanowiliśmy, że dopóki nie spróbujemy innych metod nie podejmiemy takiej decyzji. Próbowaliśmy zmiany diety, sposobu podawania jedzenia, dawaliśmy leki. Oczywiście nie namawiam nikogo do bojkotu służby zdrowia, ale wydaje mi się, że te dwie płaszczyzny lekarz-rodzic powinny ze sobą współdziałać i wzajemnie się słuchać. W naszym przypadku podziałała zmiana diety, która dobrana odpowiednio daje świetne efekty. Mała mamy wrażenie, że z dnia na dzień jest coraz większa, siły jej nie ubywa przez to, a wręcz jakby była silniejsza, ruchliwsza. I nie pisałabym o tym gdyby to były tylko nasze odczucia, ale nasze rehabilitantki też tak uważają. Czy to w ogóle możliwe przy SMA? Kiedyś, nie pamiętam gdzie czytałam, że ta choroba potrafi coś zabrać, ale czasami trochę odda.
Przy okazji wizyty w Olsztynie oddaliśmy do oddziału Kredytów Chwilówki nakrętki. Szybka zbiórka po rodzinie i dołożyliśmy z 12kg do zbiórki na rzecz naszego stowarzyszenie SMAk Życia. Zachęcamy do oddawania nakrętek. Oddział w Olsztynie w którym można oddać nakrętki mieści się przy słynnym centrum handlowym, więc gdy będziecie na zakupach wystarczy na chwilę zalecieć do oddziału. Przemiła obsługa poczęstuje pewnie w podziękowaniu cukierkiem:) Zajrzycie też do SMAku i zobaczcie co kupili za pieniądze z tej akcji. Sprzęt ten będą wypożyczać potrzebującym a wierzcie mi, że szczególnie na początku historii z SMA baaaaardzo się to przyda.

This entry was posted in leczenie. Bookmark the permalink.

2 Responses to Kawał babeczki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *