Matematyka

image5 lat, 112 cm wzrostu, 15,6 kg wagi – wymiary modelki.
23 kg wagi, 110 cm wysokości, 115 długości, 67 cm szerokości – wymiary wózka Mogi Buggy. Cena kilka tys.zł.
5 kg respirator, 1 kg ssak, torba z przydasiami około 2 kg – wymiary niezbędnych sprzętów.
23 schody, szerokość 112 cm, pierwsze piętro – wymiary wyjścia z domu.
Dziecko nam urosło, sprzęt do wymiany, wszystko coraz cięższe, dłuższe, my coraz starsi, jacyś słabsi chyba, bo ciężko, wysoko jakoś. Mierzymy wózki, zastanawiamy się nad najlepszą opcją.
Platforma schodowa – koszt kilkudziesięciu tys.zł. Koszt dostosowania samochodu pewnie też.
Ale co najgorsze firmy montujące takie cuda sceptycznie podchodzą do montażu platformy na naszej klatce. Zobaczymy co na ten temat powiedzą władze spółdzielni. Mam nadzieję, że nie będzie problemu i jakoś wspólnie znajdziemy rozwiązanie na to żeby nasze wyjścia z domu były lżejsze.
Będziemy próbować, bo pamiętacie ten wpis –> klik Pisałam, że mamy w planach pewien projekt. Teraz mogę już zdradzić o co chodziło. Tak łatwo było przekonać naszych włodarzy do stworzenia miejsca dla wózkowiczów. Już niedługo stanie w naszym mieście pierwsza (chyba w województwie) huśtawka dla wózków! Nie mogę się doczekać kiedy Gabrysia i inne dzieciaki oraz dorośli na wózkach będą mogli z niej skorzystać. Wystarczyło tylko pokazać, że są takie sprzęty, wystarczyło porozmawiać, pokazać jak wiele znaczy integracja. Pomysł spodobał się wielu osobom i już niedługo będzie wprowadzony w życie. Warto czasami porozmawiać, bo ludzie nie wiedzą, że są takie sprzęty, że można naszym dzieciakom trochę dopasować ten świat. Może pomyślicie, że dla kilku dzieci nie ma sensu stawiać takich sprzętów, ale uwierzcie, że skorzystają na tym wszyscy. Zdrowe dzieci od małego będą widziały i uczyły sie, że niepełnosprawność to nie tylko hasło z plakatu z prośba o wsparcie, że dzieci niepełnosprawne chcą tak jak one bawić się i cieszyć dzieciństwem.
Dziękuję Burmistrzowi Bartoszyc oraz Radnym za realizację pomysłu, który był w mojej głowie od dwóch lat, za entuzjazm i chęć dostosowania naszego miasta do potrzeb osób z niepełnosprawnością. I mamy nadzieję, że to dopiero początek.

This entry was posted in sprzęt. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *