Przedświątecznie

Co robi matka dwa dni przed Wigilią? Zlewa sprzątanie, gotowanie, zakupy i gapi się w monitor komputera. Trochę mi wstyd, że w tamtym roku o tej porze, z wielkim brzuchem (w nim siedział Lelek) prałam, sprzątałam, gotowałam i robiłam to wszystko co przeciętny Polak robi przed Świętami czyli ogólny szał. W tym roku odpuściłam wszystko. Może tylko przepędzę koty z podłogi, bo niedługo zechcą jeść, a tego u nas nie dostaną. W sumie jak nie dostaną to może same sobie pójdą i oszczędzą nam wysiłku?

Nawet mnie ta sytuacja nie frustruje tak jak frustrowała co roku może dlatego, że jakoś nie czuć w tym roku klimatu Świąt? Niby coś już zaczęło świtać, zaczęłam podśpiewywać ?jingle bells?  przy myciu okien  i znowu gdzieś zniknęło. Pewnie poczułabym klimat  gdybym latała za zakupami. Wtedy dopiero widać ten amok, chaos i stres. Widać Święta gdy stoisz w korku, kilometrowej kolejce za mięsem, wpadają na Ciebie przechodnie. Wszyscy pędzą, kupują i wydają pieniądze. Z drugiej strony miło jest dostać prezent od Mikołaja, a my w tym roku olaliśmy i bycie Mikołajem. Oczywiście dzieci (jedno nasze i mnóstwo kuzynek i kuzynów) zostaną obdarowane, ale ja i tatuś będziemy mieli pusto pod choinką. Najważniejszym prezentem będzie dla nas radość Lelka i mina gdy zobaczy choinkę.

A jutro tatuś ma wolne więc może uda się jakoś ogarnąć to wszystko. Plany ambitne są, ale nie zamierzam wariować. Z głodu nie zginiemy dzięki Mamusiom, bałagan schowa się w szafie, a my będziemy cieszyć się pierwszymi wspólnymi Świętami. I gdy tak o tym myślę to zaczynam czuć Święta.

Wszystkim, którzy szukają tego klimatu może pomoże w tym ta kolęda.  Jest to prezent od Asi dla Gabrysi.

Gdybym nie zdążyła więcej tu zajrzeć to życzę wszystkim w imieniu mojej kochanej rodzinki samych banalnych rzeczy: zdrowia, szczęścia, bogatego Mikołaja i pyszności na stole, i mam nadzieję, że nikomu nie zabraknie tych banałów. Wesołych Świąt.

Foto by Ewa Pisarska

 

 

 

This entry was posted in codzienność. Bookmark the permalink.

One Response to Przedświątecznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *